شهرهای بی همتا کانادا

16 دی 1397

چرا باید حداقل یک بار به کانادا سفر کنیم؟


کانادا کشوریست که در بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار است. شهرهای دیدنی و طبیعت بکر و شگفت انگیز کانادا هر شخصی را وسوسه می کند تا سری به این کشور زیبا بزند. اگر دوست و یا خویشاوندی در کانادا دارید به راحتی با دریافت دعوتنامه از طرف آنها می توانید ویزا بگیرید و یک سفر حسابی به کانادا را برنامه ریزی کنید. با اروندسیر همراه باشید و این مقاله جالب را بخوانید تا متوجه شوید چرا باید حداقل یک بار به کانادا سفر کنیم؟


شهرهای بی همتا کانادا

کانادا کشور خوش شانسی است چون شهر های بسیار زیبا و بی همتایی را در سراسر سرزمین وسیع خود جا داده است. وینیپگ مرکز ایالت مُنیتوبا برای ارزان بودن، کلگری شهر جنوبی ایالت آلبرتا به دلیل نزدیکی اش به پارک ملی بنف، اوتاوا در ایالت اُنتاریو به دلیل موزه های زیادش و وجود کانال ریدو که بزرگ ترین پیست اسکی کاناداست و در نهایت شهر شمالی یِلونایف به دلیل شفق های قطبی زیبایش مشهور است.
نوبت به ونکوور می رسد که قطعا خاص ترین شهر در کاناداست. این شهر زیبا به شکل کاملا ماهرانه ای زندگی شهری را با طبیعت اطرافش آمیخته است، به گونه که می توانید در کمتر از یک ساعت از دفتر کارتان به دل طبیعت بروید. تورنتو چهارمین شهر بزرگ در آمریکای شمالی به حساب می آید و مونترال و کبک جذابیت سحر انگیز اروپا را به کانادا بخشیده اند. تکامل، تمدن و زندگی شهریِ پیشرفته توام با مناظر طبیعیِ چشم گیر موجب شده هر چشم انداز و یا ویژگی که از یک شهر به ذهنتان برسد را بتوانید در شهرهای کانادا پیدا کنید.


بهترین نمایش ها و جشنواره های دنیا در کانادا

شهر کلگری هر ساله میزبان جشنواره «کلگری اِستَمپید» است که به بهترین نمایش فضای باز دنیا معروف است. در واقع استمپید مجموعه ای از نمایشگاه ها، رژه ها، کارناوال ها، کنسرت ها و مسابقات را شامل می شود. در این جشنواره هر ساله فرهنگ و میراث غرب جشن گرفته می شود و بیش از یک میلیون نفر برای شرکت در این جشن بزرگ به راهی کلگری می شوند.
 اما این تنها فستیوالی نیست که هر ساله میلیون ها علاقمند را به کانادا می کشاند. فستیوال بین المللی جاز مونترال، جشنواره زمستانی وینترلود در اوتاوا و جشن نور در ونکوور معروف و محبوب ترین فستیوال ها در کانادا هستند.

                                                                

غذاهای کانادا

امتحان غذاهای محلی و متنوع مهم ترین قسمت سفر به یک کشور جدید است. از واجبات سفر به کانادا امتحان غذای ملی کانادا به نام پوتین است که شامل سیب زمینی سرخ کرده، تکه های پنیر و سس مخصوصی که از آبگوشت تهیه شده می باشد. اگر هم علاقمند به شیرینی و دسر هستید نانایمو بار مخصوص بریتیش کلمبیا و تارت کره ای اُنتاریو را فراموش نکنید. مونترال هم دو خوراکی خوشمزه دارد که یکی بیگل مونترال (نوعی نان شیرینی) و دیگری گوشت دودی مونترال است. با این اوصاف غذاهای خوشمزه و هیجان انگیز یکی از دلایل عمده برای دیدن کانادا به حساب می آید.
                                                                                

فصل های کانادا

خیلی از کشورها هر چهار فصل سال را ندارند. اما کانادا شامل این کشورها نمی شود و در تمامی فصول زیبا و دیدنی است. زمستان های کانادا سرد و برفی است، این درحالی است که ایالت بریتیش کلمبیا زمستان بسیار ملایمی دارد. در فصل بهار طبیعت از خواب زمستانی بیرون می آید، درختان شکوفه می زنند و طبیعت کانادا را از آنچه که هست زیباتر می کند. تابستان توریست های بیشتری به کانادا می آیند و با فستیوال ها، آسمان آبی و هوای آفتابی بی نظیر، از سفرشان لذت می برند.پاییز هم در کانادا زیبایی های خاص خودش را دارد و  خیلی از ایالت های کانادا با زرد و نارنجی شدن برگ درختان به پاییز هزار رنگ خوش آمد می گویند.